Ogłoszenia duszpasterskie ośrodka PMK w Bernie

Ogłoszenia parafialne - 04.06.2017

1. Z radością informujemy, że dwóch mężczyzn z naszej Wspólnoty Parafialnej: Wacław Michalski oraz Wojciech Budzyński ukończyli kurs Nadzwyczajnego Szafarza Najświętszego Sakramentu. Będą oni od dzisiejszej niedzieli regularnie posługiwali przy udzielaniu Komunii Świętej. Zadaniem szafarzy jest przede wszystkim pomoc kapłanom w udzielaniu Eucharystii, w tym odwiedzaniu z Eucharystią osób chorych. Dziękujemy Wacławowi oraz Wojciechowi za zaangażowanie w naszą Wspólnotę!
 
2. W każdy piątek czerwca zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę Świętą i nabożeństwo czerwcowe. Nabożeństwa odbywają się w krypcie.
 
3. Zapowiedzi przedślubne:
Maria Głuszyk i Grzegorz Ojczyk - zapowiedzi drugie
 
Wioletta Wendel i Andrij Bahan - zapowiedzi drugie
 
Tomasz Jarzyński i Iwona Jarzyńska - zapowiedzi pierwsze
 
4. Dziś o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie nauk przedmałżeńskich.
 
5. W poniedziałek 5 czerwca zapraszamy na Pielgrzymkę Polonii do Sanktuarium Maryjnego w Einsiedeln. Msza Święta w bazylice rozpocznie się o godz. 12:30, po czym piknik w ogrodach klasztornych (zabieramy ze sobą prowiant, w tym roku nie będzie cateringu).
 
6. Za tydzień (11 czerwca) zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie przy kawie i ciastku. Prosimy o przygotowanie słodkich potraw. Dziękujemy także nowym osobom, które zgłosiły się do grupy apero, do pomocy w przygotowaniu spotkań.
 
6. W niedzielę 18 czerwca nie będzie Mszy w j. polskim o godz. 12:30. W tym dniu razem ze Wspólnotami Katolickimi z Berna odprawimy Mszę w Parafii św. Trójcy w centrum Berna. Msza rozpocznie się o godz. 10:00, po czym odbędzie się procesja Bożego Ciała (zapraszamy dzieci, w tym szczególnie dzieci komunijne, które mogą zabrać ze sobą stroje i alby). Po procesji odbędzie się wspólny piknik.
 
7. W niedzielę 25 czerwca zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Słowa Bożego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:50.
 
8. Od maja dostępne są dwa pisma katolickie: Gość Niedzielny (nowy numer w każdą niedzielę) oraz Mały Gość Niedzielny (nowy numer na każdy miesiąc). Szczegóły przy wyjściu z kościoła. Dziś nowy numer Małego Gościa!